Певний час в українському медіапросторі панувала думка, що футболісти мають броню від мобілізації, але насправді, навіть в УПЛ, далеко не всі її мають.

Як повідомляє Tribuna.com, бронювання можна отримати, але для цього є певний механізм, за яким Мінмолодьспорту має визнати клуб кричично необхідним для своєї сфери. Простішими словами, має відповідати, як мінімум трьом, із нижче наведених критеріїв:

  • Загальна сума податків та зборів до бюджету за рік має складати більше, ніж 1,5 млн євро;
  • Сума надходжень (не кредитів) в іноземній валюті на рахунки підприємства має перевищувати 32 млн євро;
  • Підприємство зазначено у переліку стратегічних для функціонування економіки чи оборони;
  • Підприємство є критично важливим для функціонування конкретної галузі, що визначає профільний орган влади;
  • Немає заборгованості по сплаті податків та ЄСВ за рік;
  • Середня зарплата працівників за останній квартал є не меншою, аніж середня у регіоні за останній квартал 2021 року;
  • Підприємство є резидентом “Дія Сіті”.

Також варто зауважити, що ця Постанова дозволяє забронювати не більше ніж 50% співробітників підприємства. Ба більше, броню можуть отрмати лише ті, хто має не дефіцитні ВОС (прим. військово-облікова спеціальність) та мають облікові документи. Якщо ж у людини немає військового квитка, як це подекуди буває, тоді неї забронювати не можуть. І, звісно, рішення про бронювання кожної окремої людини погоджує Генштаб, а сам наказ видає Міністерство економіки.

Окрім того, журналісти тієї ж Tribuna.com опитали клуби УПЛ, чи мають їх футболісти броню від мобілізації.  За підсумками цього опитування з’ясувалось, що бронювання мають футболісти лише трьох клубів (Шахтар, Динамо та Оболонь). Окрім того, на шляху до його отримання перебувають Минай, Дніпро-1 та Зоря, які подали/планують подати всі необхідні документи у відповідні органи. Всі інші, або не  мають броні (Верес, Рух, ЛНЗ, Металіст 1925, Ворскла), або не дали чіткої відповіді на запит журналістів (Кривбас, Полісся, Чорноморець, Колос, Олександрія).