Спортивний юрист Ілля Скоропашкін висловився щодо наслідків можливого визнання рівненського «Вереса» банкрутом.

Минулого тижня стало відомо про те, що Господарський суд Рівненської області відкрив провадження стосовно банкрутства «Вереса» за відповідним зверненням ТОВ «Будівельна фірма «Базиспромбуд». Тим не менш, у самому клубі запевняють, що ситуація наразі під контролем.

Напередодні Скоропашкін розповів, чим може загрожувати відкрите провадження про банкрутство «Вереса».

«Звичайно, власникові клубу видніше, оскільки подальший розвиток ситуації залежить виключно від фінансових можливостей спонсорів клубу і домовленостей з кредиторами. Втім, коли суб’єкт господарювання втягнутий в процедуру банкрутства, це зазвичай негативно впливає на вартість його акцій.

Саме по собі порушення справи про банкрутство не обумовлює ліквідацію футбольного клубу. Зазвичай застосовується санація (фінансове оздоровлення), в процесі якої передбачені різні механізми відновлення платоспроможності боржника: збільшення статутного капіталу, продаж майна боржника, реструктуризація його боргів, залучення інвесторів тощо.

Слід зазначити, що участь у процедурі банкрутства сама по собі є дуже ризикованою у сфері футболу, який навіть у спокійні «доковідні» та довоєнні часи був зазвичай збитковим.

За змістом ухвали суду про порушення справи про банкрутство, Верес має заборгованість перед кредитором на суму майже 55 млн. гривень, при цьому, як зазначено в ухвалі суду, представник клубу визнав заборгованість та повідомив, що у «Вереса» відсутня можливість погасити борг.

Незважаючи на те, що сама процедура банкрутства може тягнутися роками, найближчий ризик для «Вереса» полягає насамперед у неможливості пройти атестацію в УПЛ на наступний сезон 2024/2025.

Зокрема, відповідно до пунктів «в», «г» ч.3 ст. 55 Регламенту з атестації футбольних клубів, у заяві на атестацію на наступний сезон Верес зобов’язаний повідомити УАФ про факт порушення проти нього справи про банкрутство. При цьому, відповідно до пп. «ж» ч. 2 п. «Б» Додатку ХXV до Регламенту з атестації футбольних клубів УПЛ, клубу претенденту має бути відмовлено в наданні атестату у випадку, якщо протягом останніх 12 місяців, що передують сезону атестації, він отримував захист від кредиторів, що в розумінні Регламенту є участю в процедурі банкрутства.

Іншими словами, через ініційовану процедуру банкрутства, незалежно від наслідків можливого фінансового оздоровлення клубу,  «Верес» ризикує не отримати атестат учасника УПЛ на наступний ігровий сезон навіть за позитивних спортивних показників», — заявив юрист в інтерв’ю «Українському футболу».