- 10 Листопада 2023
- Офіційний сайт "Шахтаря"
Головний тренер “Шахтаря” U-19 Олексій Бєлік поділився думками щодо нещодавнього матчу проти однолітків із “Динамо”.
Минулого тижня “Шахтар” зазнав поразки в матчі чемпіонату України серед юнацьких команд проти “Динамо” з рахунком 2:0.
Напередодні Бєлік заявив про численні суддівські помилки на користь киян, зокрема в їхньому очному протистоянні.
“Дійсно, складна гра із сильним суперником – прямим конкурентом. Я не можу сказати, що моя команда діяла ідеально, але також не можу сказати, що ми провалили цей матч.
Якщо брати гру в цілому, то був рівний поєдинок з невеликою кількістю моментів – як поблизу наших воріт, так і біля воріт суперника. Та я вважаю, що найкращим гравцем матчу у складі киян був їхній воротар, який парирував два-три небезпечні удари після наших стандартів.
Ну й також я одразу після гри не став акцентувати увагу на суддівстві, тому що попереду був важливий матч Юнацької ліги УЄФА з “Барселоною” U-19, і я не хотів, щоб це стало алібі для наших футболістів. Завжди в будь-якій ситуації, що б не сталося, я в першу чергу звертаю увагу на дії своєї команди, але є моменти, про які просто не можна мовчати. І про те, що було в плані суддівства в матчі з “Динамо” U-19, я вважаю, необхідно говорити.
Наведу кілька прикладів. Коли наш центральний захисник фолить першого разу за гру в центрі поля, то йому одразу дають жовту картку – не питання, я згоден з рішенням арбітра. Але водночас центральний захисник киян протягом п’яти-шести хвилин тричі порушує правила на наших гравцях – б’є їх по ногах, а суддя призначає штрафні, проте не попереджує киянина, не робить навіть усного зауваження, то це як? Ви й самі розумієте, що означає для центрального захисника вже на початку зустрічі грати на жовтій картці. Це перший момент.
Друге – зрозуміло, що я почав на це реагувати, звертати увагу арбітра, і суддя дав мені спочатку жовту картку. Але як дав? Не так, як роблять у Юнацькій лізі УЄФА, коли рефері підходить до бокової лінії та показує попередження, дивлячись тобі в очі, а цей арбітр показав картку, перебуваючи за 50 метрів від мене. Може, це означає, що йому соромно дивитися в очі тренеру, адже є певна несправедливість стосовно мене та моєї команди?
Ну й, звісно, “вишенькою на торті” для киян став непризначений у їхні ворота пенальті. Я не знаю як, але просто неможливо не помітити такий одинадцятиметровий – його всі бачили. Розумію, що судді – це люди, які теж можуть помилятися, але чому я про це кажу, бо це не просто звичайна помилка, а це вже система.
За два тури до нас у матчі з киянами дали другу жовту й видалили з поля найкращого гравця “Дніпра-1” U-19 Ківінду, таким чином залишивши дніпрян уже на 15-й хвилині вдесятьох і позбавивши їх шансів поборотися за перемогу. Тепер от матч між нами й “Динамо” U-19, про який я говорив. Хочеться, щоб відповідні органи, які контролюють дії арбітрів, той самий суддівський комітет, звернули увагу на цю ситуацію і нарешті почали реагувати на ці системні помилки належним чином.
І загалом, якщо взяти киян, то вони 10 із 13 своїх матчів провели вдома, вони всіх своїх суперників запрошують грати до Кончі-Заспи. Саме тому я вважаю, що тут уже має місце система. Особисто я ніколи нікого не проситиму, щоб якимсь нечесним шляхом впливали на результат матчу. Я завжди кажу про те, що хочу, аби судді мені просто не заважали й ми мали гарне поле – цього мені вистачить, аби привести команду до чемпіонства”, – заявив Бєлік.