“У кінці 2023 року ми разом з керівництвом ФВПУ і ватерпольною спільнотою підіб’ємо підсумки, проаналізуємо результати, вислухаємо тренерів і дамо належну оцінку їхній роботі”, – президент федерації водного поло України Олександр Свіщов поспілкувався з журналістами медіацентру і поділився думками про виступи національних збірних України серед чоловіків та жінок, а також розповів, які зміни чекають на збірні.
ПРО ВИСТУПИ НАЦІОНАЛЬНИХ ЗБІРНИХ УКРАЇНИ СЕРЕД ЧОЛОВІКІВ ТА ЖІНОК
– Результати наших збірних у кваліфікації на чемпіонати Європи серед жінок та чоловіків мене розчарували. Я розраховував на кращі гру та результат. Безумовно, є об’єктивні причини, чому не вдалося вийти до фінальної стадії чемпіонатів Європи, але хотілося кращої самовіддачі від гравців та гравчинь збірних. Керівництво ФВПУ не задоволене результатами наших команд з водного поло, оцінка виступів теж незадовільна. Ми розуміємо, що є проблеми з підготовкою, логістикою гравців, які живуть у різних країнах Європи, але хотілось би бачити самовіддачу та характер у басейні. Те саме стосується і наших юніорських збірних. Так, були матчі, де ми очікували на перемоги нашої команди, але побачили поразки. Натомість, у матчі з лідерами здобули позитивний результат (перемога України U-17 у матчі проти збірної Німеччини). Претензій до тренерів не може бути, був надто невеликий цикл підготовки через відсутність усіх ватерполістів в Україні. –
ЧИ МОЖЛИВА ЗМІНА ГОЛОВНИХ ТРЕНЕРІВ У ЗБІРНИХ?
– У кінці 2023 року ми разом з керівництвом ФВПУ і ватерпольною спільнотою підіб’ємо підсумки, проаналізуємо результати, вислухаємо тренерів і дамо належну оцінку їхній роботі. Будемо слухати думки і побажання, хто готовий взяти на себе цю відповідальну місію – очолити наші збірні: чоловічу та жіночу. Я гадаю, зміни будуть, але поки про це рано говорити.
ПРО СУПЕРЛІГУ З ВОДНОГО ПОЛО
– Якщо аналізувати теперішній сезон, то, звісно, відчувається регрес, як б це прикро не звучало. Маємо багато об’єктивних причин: гравці збірних поїхали виступати закордон, молодші ватерполісти теж поза межами країни. Ще одна складова – відсутність належного тренувального процесу. ВК «Маріуполь» втратив свою домівку через російську агресію та тимчасову окупацію міста. Команда Тимура Шиліна зараз всю підготовку веде не вдома, а в Кам’янському, а це, звісно, не те, чого б хотілося колективу. Аналогічна ситуація і в двох харківських команд: спортивну інфраструктуру зруйнували обстрілами росіяни, серед знищеного – і басейни, де тренувались команди. Ті гравці, які залишились, не мають можливості належно готуватись, адже нема необхідних умов. Так, ми розуміємо, що через російську агресію багато команд залишились без домівки, і тому конкуренція чемпіонату сильно впала. Найголовніше, аби наші захисники та захисниці звільнили територію України від окупантів, тоді і водне поло повернеться у міста, і наш спорт по-новому заживе й буде краще розвиватись.
ПРО ВИЩУ ЛІГУ СЕРЕД ЖІНОК
-На жаль, повинен констатувати і серйозний регрес у Вищій лізі серед жінок. Через повномасштабне вторгнення багато дівчат змушені були виїхати закордон. Одразу дві команди не змогли заявитись на чемпіонат – представниці Харкова і Дніпра. Дівчата з Харкова були серед лідерів і складали хорошу конкуренцію у боротьбі за чемпіонство, зараз команда відсутня. Кардинальні зміни відбулись і в команді з Києва, там суттєво змінився склад. Ці фактори послабили боротьбу за чемпіонство у жіночому чемпіонаті. Зрештою, я вірю, що цього року жіночих команд побільшає і ми побачимо більше боротьби і цікавих матчів у Вищій лізі серед жінок.
ПРО ЧЕМПІОНАТ УКРАЇНИ З ВОДНОГО ПОЛО (ПЛЯЖНОГО)
– Організація чемпіонату була на найвищому рівні, атмосфера та динамічна гра викликали зацікавленість серед вболівальників. Загалом, цим форматом я дуже задоволений. Це був фестиваль водного поло, від якого отримали задоволення гравці та глядачі. Впевнений, ми будемо цей формат реалізовувати.