Школяр з України, який переїхав до Польщі після початку війни, став зіркою спідвею. Йому пощастило потрапити до найуспішнішого польського клубу. Там він отримав необхідне спорядження та потрапив опіку досвідченого тренера.

В Україні на 16-річного Назара Парницького покладали великі надії як на майбутнє українського спідвею (вид мотоциклетного спорту на короткі дистанції). Тепер українець приносить перемоги клубу “Unia Leszno”.

Польські клуби б’ються за 16-річного українця: усі пропозиції відхиляють

Назар Парницький приїхав до Польщі без спортивного спорядження. В Польщі його під свою опіку взяв найбільш титулований польський спідвейний клуб Unia Leszno. Про це sportowefakty.wp.pl.

Наприкінці сезону 2022 Назар взяв участь у змаганнях в Гданську, де здобув перемогу. Він виступав на мотоциклі, який до того часу був прикрасою одного зі спонсорів і стояв у вітрині компанії. Як пише видання, на перший погляд українець не мав шансів на перемогу, бо його однолітки були оснащені набагато якіснішим обладнанням.

“Назар усе життя провів у мотоспорті, а родом він із мотокросу. Перший досвід у спідвеї отримав у Рівному. Добре стартує, як і веде мотоцикл”, – каже Сергій Головня з клубу “Україна-Рівне”.

Представники “Unia Leszno” неодноразово заявляли, що кілька польських клубів готові орендувати молодого гравця. Незважаючи на це, вони відхиляли всі пропозиції.

Польський капітан придумав незвичну ініціативу. До неї зможе долучитися молодь з України

Знаменитий капітан Мацей Кшептовський зі Щецина минулого літа організував успішний польсько-український круїз для молоді. Цього року в нього з’явилася ще одна ідея, інформує miasta.tokfm.pl.

Цього року Мацей Кшептовський закликає всіх судновласників і власників яхт брати на борт молодь з України, але не тільки. “У Польщі багато судновласників, багато адміністраторів, часто буває, що на борту — двоє-троє, а яхта — як будинок, — зауважує співрозмовник. — Можливо, це буде запрошення для однієї людини на один день, а може, ми зможемо взяти на борт хлопця з України та Польщі. Можливо, навіть на кілька днів. Іноді саме сусідська дитина потребує такого контакту”.

Щоб було відомо, хто відкритий до запрошення гостей — капітани можуть вивісити на яхті спеціальний вимпел із гаслом “Я маю вільне місце”, а також прапори Польщі та України. Крім того, у соціальних мережах створено групу, де можна знайти більше інформації. “Це може бути гарна пригода. Інколи між поколіннями спалахує така іскра, що контакт підтримується на багато років”, — підбадьорює Мацей Кшептовський.