Через усім зрозумілі причини, останнім часом все більше українських футболістів рушають за кордон. Віктор Циганков вже залишив Динамо та підписав контракт з Жироною, і, навіть, не з літа. Але є й зворотня сторона медалі: ті, у кого не виходить у Європі, повертаються до УПЛ. Із останніх прикладів можна легко пригадати Олександа Зубкова, Мар’яна Шведа, Богдана Михайличенка, Євгена Шахова, Владлена Юрченка та Василя Кравця. Повернувся також Олексій Дитятьєв, який відпрацював контракт з польською Краковією та гратиме за ФК Львів. Зимове трансферне вікно лише набирає обертів, тож давайте разом з Sportnews.com.ua дивитися, хто з наших гравців може повернутися в Україну.
Артем Шабанов, Євген Макаренко та Богдан Леднєв
Усі троє починали цей сезону в угорському Фехерварі. Усі троє повністю провалилися. Усі троє не полетіли з командою на зимовий тренувальний збір.
Богдан Леднєв був там в оренді, тому вже повернувся у Динамо. Очевидно, що киянам він навряд потрібен, а на продаж у Європу розраховувати не виходить. Навряд хтось зацікавиться колишнім резервистом Фехервара. Тож роблю ставку на оренду в Зорю чи у Кривбас до Вернидуба.
Шабанов починав сезон у Фехерварі як основний, але ближче до жовтня остаточно випав з обійми. В Україні багато клубів, яким знадобився б такий досвідчений захисник. Навіть лідерам УПЛ Дніпру-1.
Щодо Макаренка, то він має непоганий бекграунд виступів у Бельгії. Не буду виключати, що він може отримати звідти пропозицію від когось з аутсайдерів. Але проти нього говорить вік– 31 рік. Тож час повертатися до України.
Олександр Філіппов
Пам’ятаєте такого центрального форварда, який у складі Десни ставав найкращим бомбардиром УПЛ, а купа експертів закликали Андрія Шевченка негайно викликати його до збірної?
Десні вдалося продати Філіппова у бельгійський Сент-Труйден аж за 1,5 мільйона євро. Але у Бельгії вже купу разів пожалкували, що придбали тоді досвідченого українця. 1 гол та 4 асисти у 15 матчах Про ліги – усе, чим він там запам’ятався.
Далі була оренда у ФК Рига, де, здавалося б, Філіппов має усі шанси переродитися. Але й там, м’яко кажучи, не пішло – 2 голи у 17 матчах слабкої латвійської ліги.
Зараз Філіппов повернувся у Сент-Труйден, але його контракт завершується вже влітку. Думаю, щоб не платити йому зарплату, клуб відпустить українця у січні-лютому. В Україні він може знадобитися більшій частині середняків, або Поліссю, яке наступного сезону планує грати в еліті.
Орест Лебеденко
Влітку з Іспанії повернувся Василь Кравець, який сумарно награв у Сегунді 93 матчі за Луго, Спортинг Хіхон та Леганес. Тепер настав час й Ореста Лебеденка, який відверто загубився у Луго. Цього сезону 24-річний український лівий захисник прийняв участь в 12 матчах, з яких лише 4 починав у стартовому складі.
У сезоні-2020/21 донецький Олімпік вже орендував у Луго вихованця Карпат. Думаю, цієї зими у Лебеденка знову з’являться пропозиції від клубів УПЛ.
Ну а якщо не повернеться в Україну зараз, то це станеться влітку. Продовжувати його спливаючий контракт навряд хтось збирається.
Артур Рудько
Ще влітку колишній воротар Динамо повернувся в Україну, підписавши контракт з Металістом. Він чудово проявив себе у кіпрському Пафосі, тому складалося враження, що в теперішній УПЛ він точно не загубиться. Але вже влітку Металіст віддав Рудька в оренду польському Леху.
У Познані від початку бачили Рудька як основного голкіпера. Але він жахливо наварив у грі кваліфікації ЛЧ проти Карабаха, яку чемпіони Польщі програли 0:5. Потім він отримав пошкодження, а повернувся вже на лавку. Основним там є Філіп Беднарке, і немає жодних передумов, щоб у другій частині сезону щось кардинально змінилося.
Якщо Рудько не хоче просидіти ще півроку в запасі, потрібно розривати оренду та повертатися в Україну вже зараз. Тим більше є купа команд, де потрібен такий досвідчений воротар. У тому ж Дніпрі-1 Макс Валеф точно не від хорошого життя грає.
Олексій Биков
24-річний центральний захисник був одним із найважливіших футболістів Маріуполя. Після початку війни Бикова почало носити Європою. Влітку 2021 Биков перейшов у болгарський Локомотив Пловдив, де відіграв 15 матчів, а після цього неочікувано опинився в ісландському Акюрейрі.
Цей сезон українець розпочав у клубі другої польської ліги Заглембе Сосновець, де є лише гравцем ротації. Тож час повертатися до України.
Роман Безус
Роман Безус з 2016 року грає у Європі. Спочатку він був у Сент-Труйдені, потім у Генті, а з літа – у кіпрській Омонії.
Але за місцевий гранд Безус поки що не заграв від слова взагалі. У чемпіонаті Кіпру 32-річний українець виходив у 12 матчах, з яких лише 5 разів з перших хвилин. Цього йому вистачило, щоб зробити 3+2. У єврокубках Безус з’являвся виключно на заміну.
Контракт Безуса з Омонією розрахований до літа 2024 року, але навряд варто чекати, що він там перетвориться на гравця основи. Ліпше вже знайти собі клуб на батьківщині.
Дмитро Гречишкін
Ще один досвідчений півзахисник у списку. Щоправда, у Гречишкіна повний порядок з ігровою практикою в Генчленбірлігі – 17 матчів цього сезону. Але є один важливий нюанс. Його команда займає останню сходинку у другій лізі Туреччини, маючи в активі 7 очок. Шансів не вилетіти ще нижче майже немає.
Сенс сидіти у такій команді ще півроку? Хіба що суто заробляти гроші. Але якщо екс-гравець Шахтаря хоче ще на щось претендувати у 31 рік, варто повертатися в УПЛ. Впевнений, рівень умовної Ворскли чи Зорі він цілком потягне.
Російський футболіст Олександр Головін відреагував на відмову українського воротаря Анатолія Трубіна тиснути йому руку перед…
Головний тренер київського "Динамо" Олександр Шовковський висловився стосовно кадрової ситуації в команді. Насичений календар матчів…
Колишній абсолютний чемпіон світу Леннокс Льюїс відвідав тренувальний табір Олександра Усика до його реваншу з…
Стали відомі імена найкращих гравця та тренера 14-го туру української Прем’єр-ліги. Напередодні УПЛ разом із…
Легендарний український футболіст Андрій Шевченко назвав гравця, який заслуговував на отримання "Золотого м'яча" у 2020…
Легендарний ринг-анонсер Майкл Баффер поділився думками щодо майбутнього реваншу між Олександром Усиком та Тайсоном Ф'юрі.…