Фото: ukrbiathlon.com.ua

У Чернігові відбувся літній чемпіонат України з біатлону. У перші два дні на змагання приїхали майже всі провідні спортсмени країни, серед яких був і капітан чоловічої команди Дмитро Підручний. У спринті він поступився лише Богдану Цимбалу, але в гонці переслідування Дмитру вже не було рівних.

Кореспондент ukrbiathlon.com.ua поспілкувався з Дмитром, який розказав, як відбувається підготовка до нового, олімпійського сезону, і що він від нього очікує.

Які збори вже були, і що попереду в нашої чоловічої команди перед Кубком світу?

– Ми добре провели літню підготовку. Спочатку були Сянки, потім Пассо ді Лаваце, розташоване недалеко від Валь ді Ф’ємме. Дуже гарні умови там, і було дуже приємно тренуватися там. Далі був Обертілліах, потім перерва вдома, і Оберхоф. Паралельно брав участь в чемпіонаті Німеччини, де був 12-м, 5-м и першим в гонці переслідування. Зараз ми тут, на чемпіонаті України. Потім знову на тиждень додому, і їдемо в Рамзау. Ну і вже безпосередньо перед виїздом на перший етап Кубка світу у нас буде вкатка в Бейтештолені.

Який настрій перед олімпійським сезоном і чи не турбують проблеми зі спиною, які були в тебе раніше?

– Можу сказати, що так, як раніше, спина мене не турбує. Лише після великих навантажень трохи іноді відчувається біль. Але як такої проблеми вже немає. Все йде за планом, без збоїв. А там подивимось, як все буде.

Ти одного разу, мені здається, хворів на ковід-19? Зараз ти вакцинований?

– Один раз тест показав позитивний результат, але я майже одразу здав ще один, і він не підтвердив коронавірус. А взагалі нас ще літом усіх, разом із олімпійцями Токіо-2020, вакцинували.

Фото: ukrbiathlon.com.ua

Що взагалі змінилося зараз для спортсменів під час участі у змаганнях з огляду на пандемію коронавірусу?

– Я думаю, що в цьому сезоні все буде плюс-мінус так, як в минулому. Мінімум контактів, маску знімати будемо лише під час гонок…

Як розподілятимеш свої сили по сезону? Чи є вже чіткий план?

– Звісно, всі намагатимуться бути в найкращій формі саме на Олімпіаді. Але на перших етапах Кубка світу теж будемо викладатись відсотків на 90. Треба зробити хороший високогірний збір перед Олімпіадою. Тому один з етапів після Нового року ми пропустимо.

Чи знайомий ти з олімпійськими трасами в Китаї?

– Минулого року там повинні були проводити змагання, але через пандемію коронавірусу вони були скасовані. Тому маємо лише малюнок траси, і знаємо що гонки відбуватимуться на високогір’ї.

Чи вдалося влітку відпочити з сім’єю?

– Нас вже четверо. Малому лише рік з копійками, тому сильно далеко не летіли. Відпочили в Єгипті. Дочка вже пішла до школи. Тому її нема тут, на чемпіонаті України. Зараз в неї режим вже серйозніший.

Чи залучаєте ви доньку до біатлону? Чи, можливо, в найближчому майбутньому плануєте?

– Поки що ні. За віком рано. Але на лижах і на роликах катається. Можливо колись, якщо захоче, буде тренуватися. Але примушувати її ніхто не буде.

Які в тебе враження від цьогорічного чемпіонату України в Чернігові? І зокрема, як тобі Гонка чемпіонів (змагалися змішані команди, складені із зірок українського біатлону останніх 20 років, формат «біг плюс стрільба»)?

– Ну все як завжди – асфальт поганий, траса рівнинна. Ну це якщо про трасу. А так, хороша атмосфера. Радує, що багато людей завжди відвідують цей чемпіонат. Але покращити асфальт вже давно пора. І рельєф траси. Дуже багато рівнини, і відіграти час чи показати, що ти сильніший, дуже важко. Котишся собі, та й котишся. Сподіваюсь, що наступного разу чемпіонат пройде вже в Буковелі. Рельєф там крутіший. А чим складніший рельєф, тим об’єктивніші результати. Краще буде видно, хто як готовий. Сподіваюсь, що приїзджатимуть туди і вболівальники з усієї України.

Гонка чемпіонів – це веселий формат. Але це так, для глядачів і для тих, хто багато чекав на біатлон і довго не бачив спортсменів.

Фото: ukrbiathlon.com.ua

В сезоні 2020/2021 майже всі міжнародні змагання біатлоністів проходили без вболівальників. Відчувалася їхня відсутність?

– Так, було дуже незвично. Не та атмосфера, не той настрій. Але тепер, думаю, їх будуть вже потроху пускати, адже вже є вакцини. На футбол вже пускають…

Вже не перший рік чоловічу збірну тренує Юрай Санітра. Чи відчуваєш ти себе комфортно під його керівництвом? Чи змінився його підхід до вашої підготовки цього сезону?

– Якби не відчував комфортно, вже шість років не тренувалися б разом. Він одного разу вже хотів піти, але всі спортсмени виступили за те, щоб він залишився. Ми роками вибудовували методику і план тренування. Звісно, з кожним наступним сезоном щось міняється. Ми не повторюємо одне й те саме, бо кожен сезон особливий.