Генеральний директор донецького “Шахтаря” Сергій Палкін висловився стосовно допінгового скандалу за участі вінгера національної збірної України Михайла Мудрика.

Однією з головних новин цього року в українському футболі стало повідомлення про позитивний допінг-тест, який здав Михайло Мудрик. Наразі відомо про позитивну пробу “A”. Згодом цю інформацію підтвердили сам Мудрик та представники “Челсі”.

Наразі Мудрик перебуває під тимчасовим відстороненням, а тому не може грати за “Челсі” та збірну України.

Також британські ЗМІ повідомили, що Футбольна асоціація офіційно висунула Мудрику звинувачення в порушення антидопінгових правил. Якщо його провину буде доведено, то Мудрика може бути дискваліфіковано до чотирьох років.

Окрім того, повідомлялося про те, що “Шахтар” може подати в суд проти УАФ через те, що Мудрик буцімто отримав заборонені речовини в таборі збірної України, і через його дискваліфікацію “гірники” не отримають бонуси від “Челсі”. Тим не менш, Палкін напередодні спростував цю інформацію.

“Час від часу я розмовляю з Мудриком телефоном, і ми навіть кілька разів зустрічалися в Лондоні. Ми підтримуємо контакт, тому що він вихованець нашої академії та гравець високого рівня. Наші стосунки завжди були хорошими і, я вважаю, важливо підтримати його морально в цей період.

Виходячи з наявної в мене інформації, я просто не можу зрозуміти обставин, які до цього призвели. Я зв’язався з УАФ, попросив їх підтримати Мудрика та просив адвокатів, які ведуть цю справу, відреагувати відповідально та без зволікань. Ця ситуація впливає на імідж України та українського футболу загалом. Тому, якщо є якась можливість йому допомогти, ми повинні це зробити.

Я не знаю, звідки взялася ця інформація про можливе подання позову проти УАФ. Це нісенітниця. Ця ідея не має жодних підстав. Я все ще сподіваюся, що цей процес із Мудриком буде вирішено якомога швидше, і що він повернеться на поле, щоб продовжити свою кар’єру”, – сказав Палкін.