Український каратист Станіслав Горуна роз’яснив своє висловлювання про ситуацію з легкоатлеткою Ярославою Магучіх, яка після фіналу Олімпіади зробила фотографію з представницею ОКР Марією Ласіцкене.
Привітання на п’єдесталі суперниць і суперників обіймами – це звичний ритуал у всіх видах спорту.
“Своїм повідомленням я хотів зупинити потік негативу, який звалився на 19-річну Ярославу Магучіх. Мені це вдалося, тому що весь негатив перейшов на мене. Що ж, завдання виконано. Тепер давайте спробуємо поговорити нормально.
Є спорт як сфера функцій держави, і є спорт як діяльність атлетів і тренерів.
Спорт для мене: спортзал, напрацювання техніко-тактичних завдань, покращення фізичних кондицій, підготовка і виїзд на змагання, тренувальні збори, спаринги, харчування, зважування, виступи, перемоги. Цьому процесу я віддаю себе і свої сили.
Упевнений, що і у 19-річної Ярослави так само. Там немає місця навіть для існування політики, тим більше, там немає наміру впливати політично, висловлюючись спортивною впізнаваністю.
Спорт як сфера функцій держави – це державні справи. Тут не те, що є місце політиці, це і є політика.
Це те, що працює навколо безпосередньої спортивної діяльності, те, що її забезпечує. Це імідж і престиж держави, це справа функціонування Міністерства спорту та інших профільних державних і комунальних структур і організацій.
Це як міжнародні відносини, так і внутрішні відносини Мінспорту з федераціями. Це зарплати, призові та стипендії. Це діяльність цілого держапарату.
Це площина, в якій я не працюю. Це не те, чим займаюся я, або Ярослава Магучіх, або Олег Верняєв, або будь-який інший діючий спортсмен. Чи не правда, Андрій Демчук?
Привітання на п’єдесталі суперниць і суперників обіймами – це звичний ритуал у всіх видах спорту в усіх країнах.
Це традиційний прояв поваги.
Я, власне, це і підкреслював, але більшість побачила лише назву “спорт поза політикою” і почали трактувати за своїми уподобаннями.
Міжнародна арена – це наслідки складної щоденної роботи атлета. Поведінка атлета на міжнародній арені також регламентована. Особливо, коли атлет представляє рідну державу – він як ніколи повинен вести себе ввічливо та коректно по відношенню до інших атлетів, тренерів або функціонерів.
Церемонія нагородження спортсменів – це традиційний ритуал, під час якого відбувається урочиста фіксація результатів змагань. Є писані і неписані правила поведінки атлетів на подіумі.
Ярослава Магучіх все зробила так, як від неї очікувалося. Ігнорування інших атлетів на подіумі більше б розцінювалася як негідна поведінка спортсмена.
Я усвідомлюю всю складність і гіркоту подій останніх 8 років. Я жодним чином не хотів применшити жертви наших бійців, наших героїв, на благо і захист України. Я вдячний їм, що маю можливість займатися улюбленою справою і також приносити користь і перемоги нашій державі”, — написав Горуна.
Нагадаємо, що заступник міністра оборони України Ганна Маляр повідомила, що у неї запланована зустріч з легкоатлеткою Ярославою Магучіх через фотографії з Ласіцкене.
Колишній чемпіон світу в суперважкій вазі Тайсон Ф'юрі розповів про свої очікування від майбутнього реванша…
Відомі нові подробиці стосовно стану здоров'я вінгера київського "Динамо" Андрія Ярмоленка. Ярмоленко був відсутнім у…
Відомо, яким є становище першої ракетки України Марти Костюк у світовому рейтингу WTA. На початку…
Відома українська біатлоністка Олена Білосюк поділилася найважчими моментами свого спортивного життя. «Ставила собі найвищі цілі. Завжди була…
Колишній чемпіон світу Тоні Белью поділився очікуваннями від майбутнього реваншу між Олександром Усиком та Тайсоном…
Тренерський штаб жіночої збірної України з біатлону визначив склад команди на стартові гонки нового сезону…