Новини

В’ячеслав Грозний: “В Динамо є великі шанси обіграти Зальцбург”

Вже в середу, 21 серпня, на київське “Динамо” чекає один із ключових моментів ранньої частини сезону 2024/25. Підопічні Олександра Шовковського зіграють перший матч раунду плей-оф кваліфікації Ліги чемпіонів. На киян чекає протистояння проти австрійського гранда “Зальцбурга”, який є вже традиційним учасником Ліги чемпіонів.

Напередодні матчу, який відбудеться в середу, EuroFootball.com.ua поспілкувався з іменитим українським тренером В’ячеславом Грозним, щоб дізнатися більше про те, як обидві команди підходять до майбутніх ігор та якими є їхні сильні та слабкі сторони.

На початку нашої розмови В’ячеслав Вікторович схвально відгукнувся про те, в якій формі “Динамо” перебуває на старті сезону. 

“Я впевнений, що нам усім подобається, як грає “Динамо”. Настільки комфортна, спокійна, класна атмосфера всередині команди.

“Динамо” – молодці, вони підсилилися, зробили високу конкуренцію, досить серйозну. Гравець такого рівня, як Піхальонок, тримає в тонусі всіх на своїй позиції. Одразу всі додадуть: Шапаренко, Буяльський, всіх не буду перераховувати. Брагару також універсальний гравець, який допоможе. Рубчинський також заявлений, він у “Дніпрі-1” шикарно виглядав.

У “Динамо” й так хороший склад, особливо в групі атаки. Так, достатньо молоді захисники. Чому? Тому що важко знайти захисника дуже високого рівня: вони або за кордоном, або, якщо вони дуже талановиті, то одразу продаються, як Забарний.

Мені подобається, як “Динамо” грає, скільки вони створюють. Хтось говорить: “Ось у “Динамо” нединаміський стиль”. Я посміхаюся. Звичайно, в кожного клубу є своя філософія, своє бачення, свій стиль. “Динамо”, зберігаючи основні напрямки свого стилю (робота флангами, пресинг, колективний відбір, гра на випередження), додало ще культуру роботи з м’ячем, групу конструктивних гравців.

Мені імпонує те, як грає “Динамо”. В них зараз є два майже рівноцінні склади – це дуже важливо. Головний тренер і тренерський штаб можуть регулювати, що вони роблять, маючи матчі чемпіонату, все одно обов’язково приділяючи увагу результату, і матчі єврокубків. Це дуже важливо, всі отримають відповідну ігрову практику.

В “Динамо” є можливість пройти в груповий етап Ліги чемпіонів, у що я й усі українці віримо”.

В’ячеслав Вікторович не виділив окремих особистостей, які вразили його позитивно в попередніх матчах, а відзначив командну злагоду “біло-синіх”.

“Мені подобається просто вся атмосфера, яка навколо “Динамо”: немає скандалів, немає пліток. Гравці й тренери зайняті творчою роботою. Звичайно, хтось грає краще, хто допускає помилки”.

Аналізуючи стан речей у “Зальцбургу”, Грозний у першу чергу звернув увагу на надзвичайно ефективну систему менеджменту “Зальцбурга”. Вже майже 20 років клуб перебуває в системі “Ред Булла”. 

За цей час через клуб пройшов не один футболіст, який у майбутньому став зірковим та який приніс “Зальцбургу” не малі гроші за продаж.

“Нам усім потрібно розуміти, з ким і коли ми граємо. “Зальцбург” – команда системи “Ред Булла”. Це дуже важливий момент. Були Траппатоні з Матеусом, Ко Адріансе, Хуб Стевенс.

Але серйозного прогресу та успіхів імперія “Ред Булла” почала досягати, вмовивши Жерара Ульє стати куратором цього амбітного проєкту. Він призначив куратором “Лейпцига” і “Зальцбурга” Ральфа Рангніка, який разом із Гельмутом Гроссом робив футбольно-тактичну революцію в Німеччині. Рангнік призначає своїм помічником Крістофа Фройнда, і запускається клубний конвеєр творчої успішної роботи.

Ульє відразу визначив пріоритети: покупка молодих гравців з усього світу; побудова агресивного атакуючого футболу; покращення результатів; успішні трансфери для клубного бюджету. Філософія клубу – це скаутинг, якісна система підготовки молодих талановитих гравців, результати та успішні трансфери.

Рангнік після трьох років кураторства зосередився на “Лейпцигу”, а замість себе залишив Фройнда. Фройнд продовжував працювати, використовуючи свої основні якості. Швидкість, інтелект, врівноважена психіка, хороший характер, креатив – основні та обов’язкові вимоги Фройнда до своїх гравців.

За вісім років самостійної роботи Фройнд заробив 586 млн євро, а витратив 169 млн євро. Він приніс прибуток у 400 млн євро. Тому він став спортивним директором мюнхенської “Баварії”.

Попри успішну бізнес-схему “Зальцбурга”, минулий сезон став неприємною несподіванкою. Вперше за довгий час вони не виграли чемпіонат Австрії та не вийшли напряму в Лігу чемпіонів.

“Зальцбург” уперше за останні 10 років не став чемпіоном Австрії. Вони відстали на два очки від “Штурма” з Граца, хоча після першого етапу випереджали їх на чотири очки. Потім вони все завалили. Вони посіли друге місце, але вперше за останні десять років грають у кваліфікації Ліги чемпіонів.

Вони поступилися “Штурму” в 1/2 фіналу Кубка Австрії і зняли тренера Герхарда Штрубера і поставили тренера U-19 Онура Сінеля. Я вважаю, що не можна так тренерів міняти, дайте можливість допрацювати – команда була на першому місці. В липні команду очолив колишній асистент Юргена Клоппа Пепейн Лейндерс“.

Також В’ячеслав Вікторович наголосив на тому, що окрім нестабільності на тренерському містку, в “Зальцбурга” також є проблеми з кадрами. Це спричинили продаж лідерів та численні травми.

“За останній час у “Зальцбургу” стало менше яскравих особистостей. До того ж, цього літа “червоні бики” продали ще двох своїх лідерів – Страхиню Павловича та Луку Сучича.

Зараз у них дуже багато травмованих, включно з їхнім лідером Карімом Конате, який забив у минулому сезоні 22 голи та віддав 8 передач. Основний воротар Шлагер також травмований. Вони взяли за 1,5 млн євро японця Такуму Кавамуру – він травмований. Їм довелося терміново брати в оренду воротаря з “Лейпцига” Яніса БласвіхаУмар Соле, який грав у парі з Павловичем, готується до трансферу, тому він не грає. Але туди не приходять посередні молоді гравці, туди беруть дуже талановитих.

Філософія клубу залишається незмінною – в них дуже швидка агресивна пресингувальна команда. Вони досить швидко повертають собі м’яч за рахунок пресингу. Але мені дивно, що останнім часом вони не повертають м’яч у зоні атаки, а роблять середній блок і там більше повертають м’яч”.

Згодом Грозний виділив основні слабкі місця в грі “Зальцбурга”, якими може скористатися “Динамо” протягом обох матчів. Зокрема, австрійська команда особливо вразлива під час стандартів та гри з високою лінією.

“Я подивився, що велика група гравців недопрацьовують до кінця, і буває залишають двох захисників проти трьох атакувальних у “Твенте” (суперник “Зальцбурга” в третьому кваліфікаційному раунді Ліги чемпіонів – прим.) або три-в-три, розраховуючи на те, що буде швидка атака, і вони на ворота суперника підуть. Вони хочуть діяти по типу “ми заб’ємо на один м’яч більше, ніж ви нам”. Група атаки не дуже хоче виконувати брудну роботу. На атаку шикарно працюють, на оборону – ні.

Мало того, на стандартах вони не дуже добре грають. “Твенте” двічі забив після кутового головою. Вони не тримають гравців зосереджено. Зонально тримають, вони не грають персонально. З-під них вискакують, пробивають. В принципі, “Зальцбург” міг і не пройти “Твенте”.

На думку Грозного, підопічні Олександра Шовковського мають гарні шанси подолати “Зальцбург” у двоматчевій дуелі та вийти до основного етапу Ліги чемпіонів. Для цього, зокрема, “Динамо” варто користуватися слабкими місцями суперників.

“В “Динамо” є великі шанси. Чому? В “Зальцбурга” немає того надійного захисту, який був раніше. Немає стартової швидкості в більшості гравців. У них висока лінія, і за ту лінію легко тікати. В будь-якому разі це треба використовувати.

Якщо вони будуть далі грати з високою лінією, то в нас великі шанси. Якщо трохи нижче буде лінія, то шансів менше так проходити, але ми по-іншому граємо.

Швидше за все, вони спробують увімкнути високий темп із перших секунд, у них висока інтенсивність гри, вони стараються максимально інтенсивно все робити, але правда, з великим браком. Їх не влаштовує середній темп, вони не хочуть, щоб суперник добре контролював м’яч. Вони будуть заважати, допрацьовувати.

Вони грають дуже вертикально, вони роблять багато передач за спину захисникам, тому потрібна страховка. Індивідуально група атаки досить сильна, вони один-в-один можуть обіграти. Але не маючи основних нападників, вони пробують ставити крайніх атакувальних гравців.

Індивідуально вони здібні гравці, але немає команди. Кожні півроку змінюється команда. Це інша філософія, ніж у “Динамо”. Кияни утримують своїх лідерів. Уже коли є пропозиція, від якої не можна відмовитися, то вони продають”.

Антон Греськів для EuroFootball.com.ua.

antonio

Recent Posts

Ексфутболіст Арсеналу та Ювентуса став жертвою нападу

На колишнього форварда "Арсеналу" та збірної Данії Нікласа Бендтнера скоїли збройний напад у США. Про…

8 хвилин ago

Чиновника УАФ відсторонили від роботи за отримання хабаря

Делегата УАФ Валерія Лютого було відсторонено від роботи за отримання хабаря. Про це напередодні повідомив…

1 годину ago

Білосюк розповіла про український біатлон під час війни

Титулована українська біатлоністка Олена Білосюк розповіла про реалії українських спортсменів після повномасштабного вторгнення РФ. «Насамперед відчуваються проблеми…

8 години ago

Ф’юрі розповів, чого чекати від нього в реванші проти Усика

Колишній чемпіон світу в суперважкій вазі Тайсон Ф'юрі розповів про свої очікування від майбутнього реванша…

16 години ago

Ярмоленку заборонили тренуватися через травму

Відомі нові подробиці стосовно стану здоров'я вінгера київського "Динамо" Андрія Ярмоленка. Ярмоленко був відсутнім у…

17 години ago

Костюк залишається в топ-20 рейтингу WTA

Відомо, яким є становище першої ракетки України Марти Костюк у світовому рейтингу WTA. На початку…

18 години ago